Øre – Næse – Halslæge
Nicolai Larsen St. Kannike Stræde 16 70 22 12 32
Peter Fahmy Bulowvej 5 C 38 74 45 06
Kim Julian St. Kongensgade 36.4 33 11 66 25
Andreassen, Ulrik Koks, (H) speciallæge, hd,Ørelægerne på Banegårdspladsen Banegårdspladsen 1,4., 1570 København V, www.oereklinik.dk. E-mail:koks@dadlnet.dk 33 11 08 18
Drozdziewicz, Dominika, speciallæge Nørrebrogade 116,1. tv., 2200 København N, E-mail: dominika.d@dadlnet.dk 35 37 77 78
Egesborg, Hanne Marie, (H) speciallæge Borgergade 20,5.th., 1300 København K 33 11 31 58
Eriksen, Kjeld, (H) speciallæge
Ørelægerne på Banegårdspladsen
Banegårdspladsen 1,4., 1570 København V, E-mail: kjelderiksen@dadlnet.dk 33 11 08 18
Gertz, Poul, speciallæge Magistervej 29,st.tv., 2400 København NV, E-mail: gertz@plcsys.dk 35 81 05 07
Hahn, Leif Aksel, (H) speciallæge Østergade 18,3., 1100 København K, E-mail: leif.hahn@dadlnet.dk 33 13 77 00
Fynboe, Mads Sølling, (H) speciallæge Købmagergade 67-69,1150 København K 33 13 26 48
Hansen, Bjarne Johannes, speciallæge Frederikssundsvej 154 D.l.th., Brønshøj Torv, 2700 Brønshøj, E-mail: bjh@dadlnet.dk 38 28 60 80
Henrichsen, Jørgen, speciallæge Rådhusstræde 11,1., 1466 København K 33 12 55 28
Mogensen, Christian Rodtwitt, (H) speciallæge Israels Plads, Rømersgade 3,st., 1362 København K
E-mail: cmogensen@dadlnet.dk
33 14 18 99
Møller-Andersen, Kim, speciallæge,
Øre – Næse- Halsklinikken
Støvringvej 19, 2720 Vanløse
E-mail: kmahot@yahoo.dk
38 74 25 80
Nadelmann, Ursula, speciallæge Vesterbrogade 82,2.tv., 1620 København V, E-mail: ursula@postkasse.com 33 31 43 30
Noring, Eva, speciallæge Torvegade 64,1., 1400 København K, E-mail: noring@plcsys.dk 32 54 00 20
Orkild, Henrik, (H) speciallæge Søndre Fasanvej 90,l.th., 2500 Valby 36 30 25 08
Pedersen, Kaj, speciallæge Østerbrogade 62,2., 2100 København Ø, E-mail: kaj@pedersen.mail.dk 35 42 36 60
Pedersen, Mette Fog, (H) speciallæge, dr.med. Østergade 18,3., 1100 København K, E-mail: m.f.pedersen@dadlnet.dk; www.mpedersen.org. 33 15 96 00
Schwer, Susanne S. Heramb, (H) speciallæge Søndre Fasanvej 90, 2500
E-mail: schwer@dadlnet.dk
36 46 67 98.

Listen ovenfor er vejledende og du kan frit vælge din speciallæge som har overenskomst med sygesikringen.

Yderligere behandlere kan findes her:
https://www.sundhed.dk/find-behandler/